Число зниклих безвісти після нападу на торговий центр у Кременчуці скоротилося до 21 особи

Було названо нову кількість людей, які зникли безвісти після ракетного обстрілу торговельного центру у Кременчуці у понеділок.

Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський повідомив українському телебаченню, що 21 особа зникла безвісти, що на 15 осіб менше, ніж попередня оцінка офіційних осіб у 36 осіб.

“На даний момент я можу сказати, що 60% уламків цього торговельного центру розібрано. Є 59 поранених, які вчора звернулися до лікарні, 25 із них було госпіталізовано”.
Монастирський, який побував на місці події, повідомив, що спецслужби встановили, “який авіаційний полк скоїв цей злочин”. І вже є перші імена льотчиків, які літали на Ту-22, які завдавали смертельних ударів.”

“Важко сказати, що планував противник. Але це не перший випадок, коли він вражає цивільні об’єкти”, – сказав він.

“Це абсолютно цивільний об’єкт. Тут ніколи не розміщувалися ні Збройні сили, ні інші військові формування. Тут немає бункерів та складів зі зброєю. Тут немає нічого, що могло б загрожувати будь-кому з військових”.

“Військових об’єктів поблизу немає. У радіусі 5 кілометрів (3,1 милі) немає ані військових частин, ані військових складів”, – додав він.

Монастирський повідомив, що для ідентифікації жертв ракетного удару буде використано спеціальну криміналістичну лабораторію, надану міжнародними партнерами України для розслідування військових злочинів. “Докази цього злочину будуть зібрані, належним чином оформлені та передані, у тому числі до міжнародних інститутів”, – сказав він.

Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова також відвідала місце події та заявила, що це “не просто військовий злочин, це злочин проти людяності – масштабне свідчення систематичної політики Кремля щодо вбивства цивільного населення в Україні”.

“Кожен фрагмент ракети, кожен доказ важливий і має бути задокументований відповідно до найвищих стандартів міжнародного гуманітарного права, тому що ця справа може потрапити не тільки до національного суду, а й бути розглянута в Гаазі”, – сказала вона, маючи на увазі місцезнаходження Міжнародний кримінальний суд.

Вона сказала, що правоохоронним органам було доручено “оцінити ситуацію, чому громадський об’єкт не був евакуйований під час повітряного нальоту. Якщо мала недбалість, вони мають бути притягнуті до відповідальності. Сирени – це сигнал, який ніхто не може ігнорувати під час війни”.

Ви можете поділитися цією публікацією у своїх соціальних мережах

Інші публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code