Джо Байден у середу передбачив, що Росія “двине” в Україну

Президент Джо Байден у середу передбачив, що Росія “двине” в Україну, посилаючись на екзистенційні побоювання президента країни Володимира Путіна, навіть визнаючи розбіжності в НАТО щодо того, як реагувати на “незначне вторгнення”.

Відверта оцінка оголила труднощі, з якими стикається Байден при створенні значних наслідків і стримувальних факторів для Москви, яка, як і раніше, тісно переплетена економічно з провідними європейськими партнерами Сполучених Штатів.
Це зауваження викликало майже негайне обурення у Києві, де офіційні особи зустрічалися з найкращим дипломатом Байденом у той час, як російські війська накопичуються на кордоні країни. Незабаром у Білому домі були спроби на високому рівні очистити коментар. Хоча Байден пообіцяв жорсткі економічні наслідки для Росії, якщо Путін направить свої війська через кордон, включаючи обмеження її фінансових транзакцій у доларах США, він припустив, що західні країни не синхронізовані в тому, що робити у разі менш серйозного порушення.

“Одна справа, якщо це незначне вторгнення, і в результаті нам доведеться сперечатися про те, що робити й чого не робити”, – сказав Байден журналістам на пресконференції у Східній залі. “Але якщо вони дійсно зроблять те, що здатні зробити з силами, зібраними на кордоні, то подальше вторгнення в Україну стане катастрофою для Росії”.

Байден сигналізує про зміну підходів у міру того, як він наближається до другого року свого президентства. Пізніше, коли його попросили уточнити, що він мав на увазі під “незначним вторгненням”, Байден сказав, що підводить межу під “російськими силами, що перетинають кордон і тими, хто вбиває українських бійців”.

Інші публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code