Нічия Черчесова, по 5:0 у Хайкіна та «Црвени Зірки» з голом Кангви, перемога Києва – свіжі сюжети відбору до ЛЧ

У Лізі чемпіонів розпочався третій відбірковий раунд: до групи два кроки. У середу зіграли ще кілька перших матчів – ось головне, що в них сталося.

У “Ференцвароша” Черчесова нічия в Азербайджані – це до проходу далі
Команда Станіслава Черчесова зіграла 1:1 із «Карабахом» на виїзді. У минулих раундах кваліфікації «Ференцварош» теж не вигравав перші матчі: були нічия з «Тоболом» (0:0) і поразка від «Слована» (1:2), а потім у відповідь – два розгроми.

«Суперник грав удома, його підганяли вперед уболівальники. Ми не грали на нічию. Дещо відійшли назад, грали на контратаках, змогли створити пару моментів. Крім того, своє слово сказали погодні умови, висока температура на вулиці, – резюмував російський тренер.

Зважаючи на все, на думку Станіслава Саламовича, на гру вплинула навіть не спека (було +25), а супутній дощ із грозою.

Так Черчесов залишився з двома перемогами в ЛЧ за тренерську кар’єру – до цього громив «Тобол» (5:1) у 1-му відбірному раунді та «Слован» (4:1) – у 2-му. Зі «Спартаком» у турнірі, пам’ятаєте ж, зовсім не йшло: нічия та поразка по пенальті від «Селтика», плюс страшний провал із київським «Динамо», після якого його звільнили.

Матч-відповідь з «Карабахом» – у Будапешті 9 серпня.

“Буде-Глімт” Хайкіна виніс “Жальгіріс” – 5:0. У них 13 м’ячів за два матчі ЛЧ!
З російським воротарем Микитою Хайкіним також пов’язані приємні новини.

Наразі розірвали литовський «Жальгіріс» – 5:0. Команда з Вільнюса вперше в історії зайшла так далеко і вже точно зіграє у групі Ліги конференцій (завдяки проходу «Мальме» на попередній стадії, вже не вилетіти нижче).

Дві останні гри «Буде» в ЛЧ – вихор атаки. У матчі-відповіді минулої стадії громили північноірланський «Лінфілд» з рахунком 8:0, разом 13 м’ячів за дві сусідні ігри у кваліфікації Ліги чемпіонів!

Хайкін обидва рази відіграв на нуль, тепер у Вільнюс можна їхати спокійно.

«Црвена Зірка» закинула «Пюніку» 3 ще у першому таймі – допоміг Кінгс Кангва з «Арсеналу»
І тут знайомі герої – але не з Росії, а просто по РПЛ.

У травні Кінгс Кангва поїхав з тульського «Арсеналу» до Сербії і тепер уже приносить користь «Црвені»: у нього гол та асист у грі з єреванським «Пюніком».

23-річний гравець підписав 4-річний контракт, Арсенал заробив на переході 800 тисяч євро. Минулого сезону РПЛ у Кінгса чотири голи та п’ять асистів, замість Першої ліги у нього тепер поряд група ЛЧ (на відміну від брата Еванса, він залишився допомагати Тулі підніматися).

Ще в першому таймі «Црвена» зробила розгромний рахунок: два голи забив півзахисник Осман Букарі, який прийшов із «Нанта». А в кінці довели до 5:0, Букарі зробив хет-трик – схоже, і тут все ясно. Навряд чи вплине те, що пішов за дві жовті протягом хвилини колишній зенітовець Мілан Родич.

В інших матчах дня:

• Київське “Динамо” обіграло австрійський “Штурм” – 1:0. Все вирішив гол Олександра Караваєва на 28-й хвилині. Грали, звичайно, не у Києві, зараз для динамівців домашня – арена у польському місті Лодзь, приблизно за 700 кілометрів від України.

• “Маккабі Хайфа” розгромив кіпрський “Аполлон” – 4:0. 9 серпня чекає на гостьовий матч – але з такою подушкою безпеки їхати комфортно.

А чи далеко до групи ЛЧ?
За вдалого розкладу вистачить трьох матчів.

Третій відбірковий раунд продовжиться через тиждень матчами у відповідь. Вже провели жеребкування, яке розподілило команди зі стиків за групу ЛЧ:

Шлях чемпіонів

“Карабах”/”Ференцварош” – “Шериф”/”Вікторія” Пльзень (1:2 у першому матчі)

«Буде-Глімт»/«Жальгіріс» – «Лудогорець»/«Динамо» Загреб (1:2)

«Маккабі» Хайфа/«Аполлон» Лімасол – «Црвена Зірка»/«Пюнік»

“Копенгаген” – “Трабзонспор”

Шлях представників ліг

“Юніон”/”Рейнджерс” (2:0) – “Монако”/ПСВ (1:1)

“Динамо” Київ/”Штурм” – “Бенфіка”/”Мідтьюлланд” (4:1)

Стики відбудуться 16/17 та 23/24 серпня. Переможці приєднаються до 26 команд групового етапу ЛЧ, а ті, що програли, вирушать до групи Ліги Європи (жеребкування 26 серпня).