Просто літера “z” чи неонацистський символ? Актуальний аналіз.

Існує кілька теорій щодо того, що насправді означає символ “Z” та чому вона суперечить нормам українського права. Вперше він привернув увагу в соцмережах після того, як на шляху до України помітили російські танки з таким символом. Спочатку вважали, що “Z” – це насправді цифра “2” — 22 лютого (22.02.2022). Саме в цей день росія ратифікувала угоду про “дружбу, співпрацю та взаємодопомогу” з самопроголошеними “ДНР” та “ЛНР”.

Однак зараз думають, що цей символ – це просто спосіб російських військових ідентифікувати власні сили. Найперше використання символіки “Z” згідно з мережевим виданням Meduza, вигадав пов’язаний із підприємцем Євгеном Пригожиним політичний технолог Ігор Мангушев. Як підтвердження він продемонстрував знімок з екрана листування в месенджері «Telegram», учасники якого пропонують поставити на аватари своїх каналів логотип з буквою “Z”. Таке зображення справді почало з’являтися у групи телеграм-каналів, пов’язаних загальною тематикою підтримки народних республік, з 20 лютого.

Після початку військової операції в Україні у низці країн і особливо у російській федерації почали проходити акції на підтримку дій росії та її збройних сил. Згодом на них все частіше стала з’являтися символіка у вигляді символів, які нанесені на російську техніку в зоні конфлікту: в основному це символ “Z”, а також типова атрибутика — георгіївські стрічки, прапори росії та т. д. У Росії “Z” швидко стала символом війни президента Путіна в Україні. Його використовують політики, малюють на автомобілях, рекламних щитах та автобусних зупинках. Його навіть використовували серби на проросійських демонстраціях у Белграді. Фотографії з цим символом ширяться соцмережами.

У часи Другої світової війни нацисти використовували літеру “Z”, щоб позначати будівлі у концентраційному таборі Захсенхаузен для масового знищення людей. Також на станції “Z” у тому ж місці знаходився крематорій із чотирма печами, де нацисти спалювали тіла євреїв, військовополонених та мирних людей. Нині, війська рашистських окупантів пронизані повністю цією символікою. Православний пропутінський сайт “Царьград” повідомив читачам, що просте маркування допоможе “уникнути дружнього вогню” і його не можна “сплутати ні з чим іншим”.

Під час вторгнення в Україну почали з’являтися й інші символи. Наприклад, в публікаціях в офіційному інстаграмі російського міністерства оборони поряд із зображеннями “Z” з’являється буква “V” – наприклад, у написах “ZапацаноV” та “СилаVправде”. Одна з теорій каже, що дві латинські літери можуть означати схід (“vostok”) і захід (“zapad”).

Наша редакція закликає наших підписників у будь-якому разі не використовувати дані символи, що від початку вторгнення на територію України є поза законом та суперечать нормам українського права, про що ми казали у наших попередніх статтях.

Ви можете поділитися цією публікацією у своїх соціальних мережах

Інші публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code