Росія посилила удари, використовуючи “різноманітні” та більш старі ракети, кажуть українські чиновники.

За останні кілька днів Росія активізувала застосування різних ракет за цілями на території України – атаки призвели до жертв серед цивільного населення у кількох місцях, зокрема у Кременчуці у понеділок.

Головком збройних сил України Валерій Залужний заявив у вівторок: “Чотири дні тому противник випустив 53 крилаті ракети з різних платформ, три дні тому – 26 ракет, два дні тому – майже 40 і 12 за останню добу”.

Окремо Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський заявив, що за останні кілька днів по Україні було випущено понад 100 ракет.

Щонайменше 18 людей загинули внаслідок ракетного обстрілу торгового центру у Кременчуці.

У вихідні українські військові прокоментували різноманітність російських ракет, які використовуються, деякі з яких, схоже, були взяті зі зберігання і не забезпечують тієї точності, про яку заявляє Міністерство оборони Росії.

Прес-секретар ВПС Юрій Ігнат сказав у неділю: “Зброя, яку використовує Росія, надзвичайно різноманітна. Україна стала свого роду випробувальним полігоном для Росії”.
Гнат сказав, що спектр озброєнь включає морські крилаті ракети “Калібр” та ракети типу Х-22, які запускаються зі стратегічних бомбардувальників типу ТУ-95 та ТУ-22М3 та здатні розвивати швидкість до 3 000 кілометрів на годину.

Гнат сказав, що раніше Росія використовувала бомбардувальники ТУ-22М3 з баз у Ростовській області та Чорноморському регіоні на півдні Росії. “Тепер Росія перемістила ці літаки на північ, і залітаючи в повітряний простір Білорусі, вони завдають ударів по півночі України”.

Він назвав ракету Х-22, яка, за словами українських чиновників, була використана в ударі по Кременчуку, “однієї з найбільш руйнівних ракет”. Вона може нести вибухову речовину вагою 1000 кілограмів і гасає літаком ТУ-22М3.

Ракети Х-22, за його словами, використовувалися в ударах по Чернігівській та Черкаській областях. Росія також використовувала ракети KH-59 в атаках на Україну та балістичні ракети малої дальності, такі як наземні радянські ракети “Точка-У” (які є і в України), а також низку ракет морського базування, що запускаються з Чорного моря.

Деякі аналітики вважають, що зростання використання ракет KH-22 пов’язане з нестачею більш сучасних високоточних ракет.

Павло Лузін, який написав 16 червня для Джеймстаунського фонду, підрахував, що з початку вторгнення Росія випустила понад 2100 крилатих ракет і балістичних ракет малої дальності і “зіткнулася з дефіцитом цих видів протистояної зброї, що зростає”.

“Військові оглядачі та стратеги все частіше задаються питанням, скільки часу знадобиться Росії і чи зможе вона взагалі колись повністю відновити свій виснажений ракетний арсенал”, – сказав Лузін.
За оцінкою Лузіна, нинішній максимальний річний обсяг виробництва Росією нових крилатих та балістичних ракет малої дальності “швидше за все, не перевищує 225 одиниць”.

Українські чиновники не розкривають, який відсоток російських ракет вони збивають, хоча їм часто вдавалося знищувати ракети, випущені Києвом, Одесою та Миколаєвом, перш ніж вони досягали мети. Гнат сказав, що збивати повільніші крилаті ракети – це “реалістичніша мета для наших ППО”.

Ви можете поділитися цією публікацією у своїх соціальних мережах

Інші публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code