Увага: розмовляємо тільки українською!

З 16 липня 2022 року, набирають чинності частина друга та шоста статті 27 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які регламентують використання державної мови в мережі інтернет та мови інтерфейсів комп’ютерних програм, встановлених на товарах.

❗️ Це означає, що будь-який товар, на якому встановлено комп’ютерну програму, має бути мовно адаптований для реалізації в Україні. На товарі обов’язкова наявність україномовного інтерфейсу незалежно від того, чи цей інтерфейс використовує електронний екран, чи має вигляд панелі управління зі звичайними кнопками.

❗️ Крім того, усі інтернет-ресурси (вебсайти, сторінки в соцмережах, YouTube-, Viber-, Telegram-канали, мобільні застосунки), які використовуються як інтернет-представництва суб’єктів господарювання, зареєстрованих в Україні, зокрема інформаційні інтернет-ресурси, повинні мати основну версію українською мовою, яка має завантажуватися для користувачів за замовчуванням. Україномовна версія інтернет-представництва іноземного суб’єкта господарювання, що реалізує продукцію в Україні, може мати менший обсяг інформації, ніж основна версія, але достатній для того, щоб користувач з України міг повністю розуміти мету діяльності цього суб’єкта.

І про відповідальність

Відсутність україномовної версії на інформаційному інтернет-ресурсі після 16 липня означатиме свідоме порушення його власником вимог закону про державну мову або факт відсутності державної реєстрації засобів масової інформації або власника як суб’єкта підприємницької діяльності.

Це трактуватиметься, як намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем України, і викликатиме обґрунтовану недовіру до опублікованої на ресурсі інформації.

З 16 липня уповноважений із захисту державної мови зможе накладати штраф на посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, керівників та працівників підприємств, установ та організацій усіх форм власності, інших фізичних осіб, які порушуватимуть мовний закон.

Розмір штрафу становить від 3 400 до 8 500 грн, якщо порушення вчинено вперше, а за повторне порушення накладатимуть штраф від 8 500 до 11 900 грн.

Цікаві правові новини кожного тижня!:

Ви можете поділитися цією публікацією у своїх соціальних мережах

Інші публікації

This Post Has One Comment

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code