Вторгнення в Україну різко відбивається на криптовалютному ринку

Наказ президента РФ Володимира Путіна про вторгнення на територію Україну рано вранці 24 лютого викликав негайний розпродаж на ринку криптовалют, внаслідок якого криптовалютний ринок зазнав втрат на суму близько мільярда доларів, а ціна золота піднялася до 13-місячного максимуму. Дві найбільші криптовалюти: Bitcoin та Ethereum, впали. Нещодавнє цінове падіння не обіцяє нічого хорошого для розвитку Bitcoin, оскільки інвестори почали скидати свої активи, щоб захистити себе від заворушень, спричинених російською експансією на території України. Інші криптовалюти показали себе нічим не кращими. Ethereum впав на 13,6%, а багато монет з меншою капіталізацією, включаючи недавніх переможців, таких як Kadena та Fantom, впали ще більше.

Протягом останніх 100 днів криптовалютний ринок рухався вниз або вбік, а останні геополітичні та макроекономічні події лише погіршили його перспективи як альтернативного фінансового ринку. Капіталізація всього світового ринку криптовалют на сьогодні становить близько $1,6 трлн. Це майже на 50% менше, ніж пік $3 трлн, який був зафіксований у листопаді 2021 року.

Тим часом спотова ціна на золото зросла на 1,9% до 1 971,14 доларів США за унцію, найвищого рівня з початку січня 2021 року, і тепер експерти вважають, що ціна може піднятися до 1980 доларів США, а потім і до 2 000 доларів США за унцію, оскільки різке зростання було викликане ескалацією напруженості у російсько-українській кризі.

Глобальні ринки також відчули цей вплив. Американські індекси S&P 500 і Nasdaq 100 впали на 1,8% і 2,6% відповідно. Травень виявився дуже невдалим місяцем для майнерів BTC та ETH. Дохід майнерів біткоїна знизився на 20%, а майнерів ефіру – на 27,2%. На початок червня 2022 року BTC став подавати ознаки життя і спробував вийти за межі діапазону. Ціна його сягала приблизно $32,000. Але згодом вона повернулася до колишніх значень – близько $30,000. Цінові рухи у разі зростання та у разі падіння були практично однаковими за інтенсивністю.

Інші публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code