Як повторно в’їхати з України до Польщі

Право на законне перебування в Польщі протягом 18 місяців мають громадяни України, які перетнули польський кордон, починаючи з 24 лютого 2022 року, і виявили бажання залишитися в країні.

Проблем з поверненням не виникне, якщо ви залишили територію Польщі протягом 90 днів перебування у Шенгенській зоні і не довше, ніж на 30 днів.

Якщо ж виїхати на довший термін або, якщо термін перебування у Шенгенській зоні завершився, то, як це не прикро, вам не вдасться одразу повернутися до Польщі. Польські закони забороняють біженцям повторно перетинати кордон в цьому випадку.

Однак, польська прикордонна служба зазначає, що наразі немає вказівок не пускати українців, які бажають повторно в’їхати до Польщі при вичерпаному терміні безвізу, але якщо тривалість виїзду не перевищила 30 днів. Це пов’язано з дією польського закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом.

В інших випадках для того, щоб вас знову впустили до Польщі, необхідно пробути за межею Шенгену не менше 90 днів. Або оформити польську візу типу D. Таку назву має віза для перебування на строк, довший за 90 днів, але не більше одного року (тобто максимум – 365 днів). Термін дії такої візи залежатиме від мети відвідування Польщі.

Прикордонна служба також попереджає, що при наявності PESEL (ідентифікаційний особистий номер людини. Складається з одинадцяти цифр. Є аналогом українського ІПН. Дослівно – Загальна електронна система ідентифікації населення (Powszechny Elektroniczny System Ewidencj i Ludności — PESEL)) українські біженці мають право перебувати на території Польщі, але не слід прирівнювати PESEL до документів, що дозволяють проживати у Польщі (таким як віза, карта побиту, біометрика).

Якщо ви перетнули кордон із звичайним (не біометричним) закордонним паспортом або ж за внутрішнім паспортом громадянина України після 24 лютого 2022 року і оформили PESEL, то кожного разу під час в’їзду до Польщі рішення щодо надання дозволу на в’їзд прийматимуть в індивідуальному порядку.

Залишайтеся з нами. Розберемося в законах разом!

Інші публікації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*

code